Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022
spot_img

Shërbimi i Kardiologjisë në QSUT, Prifti: 804 operacione kardiake në 2017, mjekët po largohen në Gjermani

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Shefi i Shërbimit të Kardiologjisë në QSUT Edvin Prifti ka deklaruar se kardiologjia në Shqipëri renditet e dyta në rajon dhe mortaliteti është 0.6 %. 

albsig

spring

Prifti bën me dije se vetëm në 2017 janë kryer 804 operacione kardiake. Sakaq, pranon fenomenin e largimit të mjekëve në Gjermani për të cilët shprehet se lagohen për shumë arsye.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img