Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
17 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Shërbimi fotografik për ministrin grek të financave, polemika në Greqi, SHBA dhe Evropë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një shërbim fotografik për të përjavshmen franceze Paris Match, është vlerësuar me një seri tëeet ndërmjet ironisë dhe ngacmimesh të ashpra që kanë për objektiv Yanis Varoufakis. Ministri i Financave të Greqisë, 53 vjeç është fotografuar në shtëpi, ndërsa lexon libra, i bie pianos, ngre dolli me gruan Danae Stratou 50 vjeç, që në foto të ndryshme dalin edhe në ballkonin e shtëpisë me pamje nga Akropoli. 

Fillimisht ishte gazeta Wall Street Journal që vuri re shumë hashtag polemikë (#Varoufakis #parismatch) në gjuhën greke, por nuk mungojnë edhe ato në gjuhën angleze që janë ironike për ekonomistin fashinant grek. Tweet u publikuan më pas edhe tek e përditshmja amerikane. Në sintezë: jeta është e bukur, pavarësisht se Athina është një hap larg kolapsit. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img