Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Enj
15 °
Pre
18 °
Sht
19 °
Die
16 °
Hën
17 °
E enjte, 30 Mars, 2023

Shërbimet sekrete ukrainase PARALAJMËROJNË: Rusët do të godasin autokolonën e refugjatëve grekë dhe do të na fajësojnë ne

Lajme të ngjashëm

Shërbimet sekrete ukrainase paralajmërojnë se ushtria ruse mund të godasë autokolonën e refugjatëve grekë nga Mariupol, për t’i akuzuar ukrainasit të cilët ndodhen duke luftuar në këtë zonë.

Sipas Kostas Onishenko, gazetar dhe korrespondent në Kiev, ky informacion transmetohet nga kanalet e Telegramit ukrainas, të cilat marrin informacion nga shërbimet e sigurisë.

“Qëllimi është të fajësohet Azov dhe të zvogëlohet mbështetja masive për Ukrainën,” tha ai.

Kortezhi i makinave me 82 persona po lëviz drejt kufirit me Moldavinë , ku do të ketë një shkallë të ambasadës në Bukuresht nën drejtimin e ambasadores Sofia Grammata për t’i ofruar të gjithë ndihmën e mundshme.

Konsulli i Përgjithshëm në Mariupol Manolis Androulakis, sipas burimeve diplomatike, do të qëndrojë në Konsullatën e Përgjithshme, e cila do të vazhdojë të funksionojë.

Më shumë