Tirana
clear sky
38.5 ° C
38.5 °
38.5 °
19 %
4.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
38 °
E diel, 1 Gusht, 2021

Shërbimet sekrete turke arrestojnë liderin e ISIS, një nga njerëzit më të rrezikshëm në vend

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Autoritetet turke bëjnë me dije se agjentët e shërbimeve sekrete kanë arrestuar një nga personat më të rrezikshëm në vend dhe rajon.

Kasim Guler, kreu i organizatës famëkeqe të Shtetit Islamik, është ndaluar në Siri ku dhe më pas u transferua në Ankara.

Autoritetet i shtuan kërkimet e tyre pas denoncimeve se Guler ishte duke përgatitur një sulm terrorist në Turqi.

Ai është një konsideruar si një ndër personat më të rrrezikshëm dhe është futur në listën e personave më të kërkuar nga Ministria e brendshme turke.

Më shumë

spot_img
spot_img