Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
37 %
2.6kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
9 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

‘Shërbimet sekrete serbe e greke qëndrojnë pas krerëve shqiptarë të SHIK, SHISH’ (LISTA ME EMRA)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Është ish truproja i Sali Berishës, Izet Haxhia, ai i cili përmes një shkrimi në Facebook pretendon se të gjithë krerët e shërbimit sekret shqiptar pas ’91 janë të varur nga shërbimet inteligjente ruse, greke, serbe e të tjera.

Sipas Haxhisë kjo është arsyeja pse Shqipërisë i shkojnë punët “zi e më zi”. Ai nuk ngurron t’i përmendë edhe me emra konkretë:

“Nëse doni të dini pse punët e shtetit Shqiptar kanë shkuar zi e më zi, shifni kush ka drejtuar shërbimin sekret Shqiptar që nga krijimi i tij në vitin 1991.

Irakli Koçollari, njeri i Ramiz Alisë dhe vazhdim i klanit serb në sigurimin e shtetit që nga krijimi i tij.

Bashkim Gazidede, njeri i shërbimit sekret Serbo -Maqedon dhe më vonë i atij Sirian Muhaberat..

Fatos Klosi, njeri i shërbimit sekret Rus dhe atij bullgar..

Petrit Myftari shërbimi sekret grek

Kujtim Hysenaj shërbimi sekret Serb.

Bahri Shaqiri shërbimi sekret grek.

Visho Ajazi shërbimi sekret grek dhe serb.

Dhe Johan Bendo shërbimi sekret Grek.

Si për graniturë disa prej tyre kanë punuar edhe me shërbimin sekret Amerikan CIA. Dhe ne presim të bëhemi shtet normal. Shqipëri të hëngri tenja, e ke të keqen nga brenda..”

Më shumë


spot_img
spot_img