Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
0kmh
20 %
Hën
35 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
35 °
Pre
26 °
E hënë, 8 Gusht, 2022
spot_img

Shërbente si sekser për gjyqtarin Shkëlqim Miri që u kap me 300 milion lekë, Krimet e Rënda marrin vendimin për kushëririn e tij

spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas vendimit dje të gjykatës “arrest me burg” për gjyqtarin e Apelit Shkëlqim Miri, sot Krimet e Rënda kanë lënë në burg dhe kushëririn e tij Kujtim Mirin.

albsig

Ky i fundit akuzohet se ka luajtur rolin e sekserit për llogari të gjyqtarit Shkëlqim Miri dhe mbi të rëndon akuza për “Korrupsion”.

Dje Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë masën arrest me burg për gjyqtarin Shkëlqim Miri mbi të cilin rëndojnë akuzat për “Shpërdorim detyre” dhe “Korrupsion”

Vetëm disa orë pas arrestimit të gjykatësit të Apelit, Shkëlqim Miri, prangat i janë hedhur edhe kushëririt të tij, Kujtim Miri.

Ndalimi i Kujtim Mirit është bërë po me urdhër të Prokurorisë për Krimet e Rënda, me dyshimin se ka patur rolin e sekserit në shumën prej 300 milion lekë të vjetra që iu gjetën gjyqtarit në banesën e tij gjatë kontrollit të policisë pas mesnate.

Gjyqtari Shkëlqim Miri i ka ndryshuar akuzën nga vrasje, në plagosje të rëndë me dashje Gentian Dodës, i ekstraduar kohë më parë nga Los Anxhelos, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img