Shënojnë historinë, martohen për herë të parë dy femra në ushtrinë italiane (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 16:31 02-04-2019 Shënojnë historinë, martohen për herë të parë dy femra në ushtrinë italiane (FOTO)

Një fotografi e publikuar ditën e djeshme në 'Facebook' ku shfaqen dy ushtarake, pjesë e marinës italiane duke u martuar ka ngritur shumë reagime.

Roza Mogavero dhe Lorela Cipro janë dy femrat e parë lezbike që martohen në ushtrinë italiane.

Ministria e Mbrojtjes e Italisë i ka uruar duke shkruajtur se kjo është një shenjë e zhvillimit kulturor të ushtrisë në Itali.

Shumë qytetarë italian kanë reaguar ashpër ndaj kësaj situate duke kërkuar që ushtaraket të shkarkohen.

Sipas tyre nuk duan që këto fotografi t'i shikojnë femijët e tyre dhe t'i marrin si shembull.

Gjithsesi, ajo çfarë vihet re është se dy ushtaraket janë shumë të lumtura dhe të buzëqeshura në fotografi.

56236061_473148043224401_1174285664074596352_n.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vret veten këngëtari i famshëm, arsyeja është tronditëse…
BREXIT nervozon FRANCËN/ Macron: Nëse Anglia nuk gjen zgjidhje tre vite pas REFERENDUMIT, ne nuk mund të presim, BE duhet të funksionojë »
Article Logic
Execution time: 0.011455059051514
array(1) { ["section"]=> string(86) "shenojne-historine-martohen-per-here-te-pare-dy-femra-ne-ushtrine-italiane-foto-158911" }