Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
37 %
0.5kmh
0 %
Enj
18 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Shënohet viktima e dytë me koronavirus në Luksemburg, shkon në 203 numri i të infektuarve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0dbdf38a401eff1150ef8553e858ddc7

Luksemburgu regjistron vdekjen e dytë nga COVID-19.

Ministria e Shëndetësisë njoftoi këtë mëngjes ka ndërruar jetë personi i dytë nga koronavirus në Luksemburg, ndërsa numri i të infektuarve është rritur duke shkuar në 203, raporton RTL Today, shkruan newsbomb.

Sakaq kujtojmë se të martën në mëngjes, u raportuan 140 infeksione të konfirmuara.

Kryeministri Xavier Bettel njoftoi të martën se Luksemburgu do të ndjekë shembullin e vendeve të tjera, duke shpallur gjendjen e jashtëzakonshme që mund të zgjasë deri në tre muaj.

Ndërkaq bëjmë me dije se në vendin tonë numri i të infektuarve ka shkuar në 55 si dhe janë shënuar 2 viktima.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img