Tirana
overcast clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
71 %
2.6kmh
90 %
Sht
11 °
Die
12 °
Hën
11 °
Mar
9 °
Mër
10 °
E shtunë, 4 Dhjetor, 2021
spot_img

Shenjë për Turqinë? Greqia stërvitje ushtarake mbi Egje

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

de2206140c4e31060f7bfe7695365724

Misioni i Forcave Ajrore të Emirateve të Bashkuara Arabe dhe forcat greke zhvilluan një stërvitje të përbashkët ushtarake mbi Egje.

Mediat greke bëjnë me dije se stërvitja nisi nga baza ajrore Souda në Kretë dhe shërben në rritjen e mëtejshme të nivelit të gatishmërisë operacionale, aftësisë luftarake dhe bashkëpunimit të pjesëmarrësve.

Sakaq, janë publikuar edhe foto nga stërvitja ushtarake.

Kujtojmë që stërvitja vjen në një kohë kur tensionet mes Greqisë dhe Turqisë janë aktive.

uae5.jpguae3.jpguae6.jpguae1.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img