Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
4.6kmh
0 %
Hën
32 °
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

Shëngjini çel sezonin turistik, Klosi: Duam të jemi kampionë të turizmit në Ballkan

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i Turzimit dhe Mjedisit, Blendi Klosi ditën e sotme ka çelur sezonin turistik në Shëngjin.

Gjatë fjalës së tij Klosi tha se Shqipëria duhet të jetë kampione e turizmit në Ballkan, teksa shreson që situata e pandemisë të jetë nën kontroll për të lejuar sa më shumë organizime.

“Shpresoj që të kemi nën kontroll pandeminë dhe të kemi mundësinë që Komiteti i Ekspertëve të marrë parasysh kërkesën e organizatorëve të festivalit  për të pritur një numër të konsiderueshëm të rinjsh të cilët duan të festojnë dhe të kenë një ngjarje të madhe post Covid. Shpresoja që festivali UNUM të jetë një ngjarja e madhe një festë, shenjë që ne ja dolëm ta menaxhojmë të gjithë këtë situatë. Ne e kemi thënë që duam të jemi kampionë të turizmit në Ballkan e që të jesh kampion duhet duhet të kemi organizime, festival si ‘UNUM Festival’”, tha Klosi.

Më shumë

spot_img
spot_img