Tirana
overcast clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0.5kmh
90 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

Shëndeti i gruas këtë verë në Spitalin Amerikan

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

3e6c78002d1b08d85d424d8675a8330f

Çdo vit gjatë stinës së verës Spitali Amerikan vjen me paketa të krijuara enkas për shëndetin e gruas.

 

Paketa e kontrollit gjinekologjik përmban disa shërbime që çdo femër duhet të kryejë në mënyrë periodike.

asfefwweg3e3e.jpg

Dr. Ibrime Mata, mjeke Obstetër-Gjinekologe, pranë Spitalit Amerikan 3, ka folur për rëndësinë e kontrolleve periodike gjinekologjike dhe PAP-testin.

 

Kontrollet e rregullta gjinekologjike janë shumë të rëndësishme në jetën e një gruaje. PAP-testi është një test i thjeshtë dhe i shpejtë, që kryhet me anë të ekzaminimit mikroskopik, për të parë ndryshimet e mundshme që mund të ndodhin në qelizat e qafës së mitrës. Kryerja e rregullt e tij zbulon ndryshimin e këtyre qelizave në fazë të hershme dhe trajtimi i tyre i hershëm bën të mundur parandalimin e zhvillimit të kancerit të qafës së mitrës.

Paketa e shëndetit të gruas përmban:

– Vizitë gjinekologjike
– Eko gjiri / Mamografi
– Pap test
– Gjak komplet
– Urinë komplet
– Vizitë e përgjithshme

Paketa ështe e vlefshme deri në datë 31 gusht, 2020.

Për më shumë informacion ose vizitë telefononi në 042357535 ose klikoni në: rezervime.spitaliamerikan.com

Spitali Amerikan, përqafoje jetën!

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img