Hapësire reklamuese

Aktualitet

“Shëndetësia pa ilaçe jetëshpëtues", protestë para Ministrisë së Shëndetësisë

Shkruar nga Newsbomb
“Shëndetësia pa ilaçe jetëshpëtues",

Është duke u zhvilluar një protestë mbrëmjen e sotme para Ministrisë së Shëndetësisë për mungesën e ilaçeve.

Shumë qytetarë kanë dalë në protestë duke bërë thirrje që të mudnësohen ilaçet në spitale. Qytarët kanë dalë në rrugë me pankarta në duar, ndërsa disa janë varur në kangjellat e Ministrisë së Shëbdetësisë.

"Shëndetësia falas ka vetëm krevatët falas" dhe "Shëndetësia falas pa ilaçe jetëshpëtuese" janë disa nga pankartat që u përdorën ditën e sotme në protestë.

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese