Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
57 %
1.5kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Shëndetësia falas, deputeti i PD: Çuditë e kësaj qeverie nuk paskan të mbaruar

spot_img

Lajme të ngjashëm

Premtimi i bujshëm i kryeministrit Rama në vitin 2013-të për shëndetësi falas, është kritikuar vazhdimisht nga Opozita.   Por në projektin e ri të qeverisë për shëndetësinë, sipas deputetit të PD, Tritan Shehu nuk kishte asnjë fjalë.

Në një reagim në rrjetet sociale, Tritan Shehu shkruan se ky premtim i bujshëm i Ramës është zhdukur nga fjalori i kryeministrit dhe ministarve dhe gjendja në shëndetësinë shqiptare vijon të ngelet e njëjta.

“Ajo që lexohet qartë është se ne Shqipëri do të ngelin vetëm 11 spitale në rrethe, të tjerat do të kthehen në “qendra shëndëtesore e urgjencë”!!! Spitale të rëndësishme si i Përmetit, Tepelenës, Lushnjes, Pogradecit, Sarandës etj, nuk do të funksionojnë me si të tillë!”,- shkruan ndër të tjera Tritan Shehu.

Më poshtë reagimi i plotë: 

 

Më shumë
spot_img
spot_img