Shën Valentini nuk do të festohet dhe as do të lejohet të flitet për të, masat drastike që janë marrë në këtë shtet

Publikuar tek: bota, më 18:39 09-02-2018 Shën Valentini nuk do të festohet dhe as do të lejohet të flitet për të, masat drastike që janë marrë në këtë shtet

Dita e 14 shkurtit pritet me padurim nga të dashuruarit në të gjithë botën. 

Por ky vend bën përjashtim. Bëhet fjalë për Pakistanin. Regullatori i mediave ka ndaluar transmetimet në kanalet televizive dhe radiostacionet që lidhen me Ditën e Shën Valentinit.

Ky vendim është marrë me një urdhër të Gjykatës së Lartë të Islamabadit që vitin e kaluar.

Në Pakistan këtë ditë e konsiderojnë një formë të imperializimit të Perëndimit, në kundërshtim me ndjenjën kombëtare.

 Screenshot_4_copy_copy.jpg

6db3c902460644a7af6b52f11a0a6648_18.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rrihet brutalisht gruaja shtatzënë, për një... (VIDEO)
Arrestohet lideri i kartelit meksikan të drogës Los Zetas »
Article Logic
Execution time: 0.013252973556519
array(1) { ["section"]=> string(121) "shen-valentini-nuk-do-te-festohet-dhe-as-do-te-lejohet-te-flitet-per-te-masat-drastike-qe-jane-marre-ne-kete-shtet-109748" }