Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
93 %
1kmh
0 %
Hën
20 °
Mar
20 °
Mër
19 °
Enj
17 °
Pre
17 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

Shembulli Rashford, peticion për të zhdukur urinë në Mbretërinë e Bashkuar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

37aceb179e7948dbe5e5d3a74f8f501a

Futbollistit, Marcus Rashford do t’i akordohet Çmimi ‘Qytetari i Manchester’ për ta falenderuar për fushatën e ofrimit të vakteve falas, zhvilluar gjatë muajve të verës për fëmijët e varfër.  

Çmimi vlerëson “kontribut të zakonshëm dhe të jashtëzakonshëm për qytetin”. 

Rashford ndihmoi nxënësit e shkollave me 5 mijë vakte ushqim falas çdo ditë, duke fituar zemrat e të gjithëve.

Për këtë ai ka nisur një peticion për t’i dhënë fund mungesës së ushqimeve në shkolla dhe deri më tani ka marrë më shumë se 990.000 nënshkrime.

Me mbledhjen e firmave të mjaftueshme, peticioni do të dorëzohet në parlamentin anglez ku do të miratojë vendimin për subvencionimin e të gjithë atyre biznese që ndihmojnë në zhdukjen e urisë tek fëmijët anglez edhe gjatë pushimeve të verës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img