Tirana
scattered clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
3.6kmh
40 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Shembja e shtëpive në Shkozë, banorët ngujohen brenda banesave, kundërshtojnë deri në fund IKMT-në (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

454a553af1d8c5c533f23cab7399cad0

Inspektoriati i Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit nis prishjen e njërës prej 3 banesave në zonën e Shkozës në kuadër të projektit të ‘’Unazës së Re’’.

Mësohet se pronarët e këtyre banesave janë vendosur brenda shtëpive për të kundërshtuar deri në fund vendimin e IMT-së. Në këto momente shembja e këtyre shtëpive është ndërprerë për shkak të debateve që këto familje po kryejnë me efektivët e Policisë. Disa prej tyre janë vendosur në tarracën e shtëpisë për të mos lejuar shembjen e banësës së tyre.

IKMT-ja pretendon se këto ndërtime janë kryer pa leje dhe për rrjedhojë duhen të shemben për t’i hapur rrugë zgjerimit të ‘’Unazës së re’’.

Më shumë

spot_img