Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
67 %
1.5kmh
75 %
Enj
12 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
12 °
Hën
15 °
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

Shembja e objekteve pa leje te “5 Maji”, djali vetëprangoset në tarracë, refuzon të largohet nga shtëpia e tij

spot_img

Lajme të ngjashëm

Forca të shumta të Policisë së Shtetit dhe asaj Bashkiake kanë shkuar paraditen e kësaj të mërkure në zonën e 5 Majit në Tiranë, ku pritet të nisë shembja e ndërtimeve pa leje.

Prej kohës, banorët atje kundërshtojnë prishjen e shtëpive, ku edhe sot e kanë vazhduar protestën për të penguar kështu shembjen e banesave të tyre.

Një djalë në shenjë kundërshtimi për të prishur banesën e tij është vetëprangosur në ulluqet e tarracës së shtëpisë së tij.

Policia ka negociuar me të rinë që të largohet dhe IMT të vazhdojë punën për shembjen e banesave pa leje, por që ai ka hezituar.

Më pas siç shihet edhe në fotot e mëposhtme, disa policë kanë bërë të mundur të largojnë të riun me forcë.

Më shumë
spot_img
spot_img