Tirana
overcast clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
93 %
1.5kmh
100 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
17 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Shembja e banesave në Shkozë, reagon Basha: Të shqyrtohet edhe një herë projekti i Lanës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha reagon lidhur me situatën e shembjes së 153 banesave në zonën e Shkozës në Tiranë.

Basha kërkon rishqyrtimin edhe një herë të projektit të Lanës, sipas tij për prishje minimale dhe dëmshpërblim të banorëve të prekur me vlerën e tregut.

“Krim dhe barbari ne Shkoze! 153 familje nxirren me force nga shtepite e tyre ne mes te kater rrugeve. Edi Rama ju premtoi legalizim dhe shpronesim para zgjedhjeve. Tani i godet si pushtues!

Duke denuar me ashpersi kete krim çnjerezor, ju bej thirrje forcave te rendit te ndalin menjehere keqtrajtimin e bashkeqytetareve te tyre qe po mbrojne strehen familjare. Te ndale prishja e shtepive pa siguruar asnje perspektive strehimi per 153 familje. Te shqyrtohet rikthimi te projekti fillestar i rehabilitimit te Lanes i cili parashikonte prishje minimale perkunder shpronesimit me vlere tregu. Ndal barbarise, dhe verberise ndaj fateve te njerezve!​”, shkruan Basha në një reagim zyrtar. 

Më shumë
spot_img
spot_img