Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
21 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Shembja e banesave në Jalë, Basha: Si do i grabisë Edi Rama trojet e shenjta, pse nuk shembi kompleksin e Alban Xhillarit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një konferencë të jashtëzakonshme për media ka denoncuar aksionin e IKMT për shembjen e disa banesave në fshatin bregdetar të Jalës.

Sipas Bashës, kryeministri Rama ka ndërmend t’i grabisë trojet për vete, duke ia kaluar më parë Ministrisë së Mbrojtjes. Kreu i PD-së akuzoi IKMT-në për mos shembjen e një kompleksi buzë detit dhe pak metra më larg, që sipas Bashës është në pronësi të mikut të Edi Ramës, Alban Xhillarit.

“Prania policore në Jalë ka lidhje me një qëllim, për të grabitur trojet e çmuara të Jalës. Kjo ndërhyrje ka qenë e dhunshme. Dëshmitarët, banorët kanë vënë në dukje se pronat do t’i kalojnë Ministrisë së Mbrojtjes për t’u bërë më pas saraje të Ramës. Ndërkohë që kompleksi i Alban Xhillarit, mikur të Ramës që është pak më tutje dhe që ka zaptuar tokën nuk u prek fare nga ky aksion”, deklaroi Basha.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img