Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
72 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
27 °
Mar
25 °
E premte, 17 Shtator, 2021

Shembet ura pranë Universitetit në Majemi, disa të vdekur (Video)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një mbikalim pranë Universitetit të Majemit në Florida është shembur duke zënë poshtë dhjetra kalimtarë.

Sipas mediave amerikane, disa persona kanë vdekur dhe të paktën 6 të tjerë janë plagosur rëndë, por shumë drejtues mjetesh vijojnë të mbeten të bllokuar në makinat e tyre poshtë urës 950-tonëshe.

Forca të shumta policie, ambulanca dhe zjarrfikëse kanë mbërritur në vendngjarje. Ura kishte vetëm pak kohë që ishte inaguruar dhe kishte kushtuar rreth 14 milion dollarë.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img