Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
61 %
3.1kmh
0 %
Pre
27 °
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Shembet ura në Darëzezë të Fierit, bie në lumë një mjet, plagoset shoferi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Fier, ku është shembur ura në Darëzezë të Fierit.

Bëhet me dije se në momentin që është shembur ura, mbi të ka qenë një një mjet i tonazhit të rëndë.

Dyshohet se ura e amortizuar është shëmbur nga pesha e mjetit. Si pasojë e këtij incidenti ka mbetur i plagosur shoferi i mjetitt.

Personi i plagosur është dërguar në spital dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po punon për zbardhjen e plotë të incidentit.

Shembja e urës, ndërpret edhe komunikimin e banorëve të fshatit me fshatrat e tjerë të zonës.

Kjo është një urë që është ngritur nga ushtria gjatë përmbytjeve të vitit 2017. 

Më shumë

spot_img
spot_img