Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
72 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
27 °
Mar
25 °
E premte, 17 Shtator, 2021

Shembet ura e ndërtuar në vitin 2016, izolohen fshatrat e Divjakës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Shembja e urës në Divjakë ka bërë që të izolohen fshatrat Biçukas dhe Gërmen në Divjakë. Kalimi i betonieres shembi urën tip “Beili” në segmentin e vetëm që i lidh këto fshatra me Divjakën.

 

Ura e ndërtuar rreth 30 vite më parë u shemb në vitin 2016 nga reshjet dhe përmbytjtet në zonë.

Nga janari i vitit 2016, banorët kalonin në urën provizore të ndërtuar nga Ministria e Mbrojtjes, e cila u shemb nga një mjet i tonazhit të rëndë.

Prej ditës së enjte banorët e këtyre fshatrave janë tashmë të izoluar.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img