Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1kmh
1 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
Hën
12 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

Shembet ura e Kardhiqit dhe ajo në fshatin Gotull, izolohen 8 persona

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një tjetër urë është shembur nga prurrjet e mëdha të lumit Vjosa në zonën e Gjirokastrës dhe bllokohen 8 persona.

Ura e shembur është ajo e fshatit Kardhiq në Gjirokastër. Tetë personat e bllokuar mësohet se janë punëtorë dhe kanë rreth 3-4 orë që ndodhen të izoluar në qiell të hapur.

Ndërsa një tjetër urë është shembur në Gotull, që bën të mundur lidhjen e fshatit me qendrën e Kurbinit. Në këtë fshat janë përmbytur qindra hektar tokë.

Kërkohet ndihmë e menjëhershme për evakuuimin e tyre. Sakaq rreshjet e shiut në këtë zonë vijojnë me intensitet të lartë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img