Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
31 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Shembet suvaja e një prej banesave në Shkodër gjatë interpretimit të dramës, plagoset aktori Nikolin Ferketa

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një incident i rëndë ka ndodhur pasditen e djeshme në qytetin e Shkodrës.

Një copë muri është shkëputur nga një ndërtesë e vjetër në lagjen “Gjuhadol” dhe si pasojë mbeti i dëmtuar aktori, Nikolin Ferketa.

Bëhet me dije se Ferketa ka mbetur i lënduar, pasi ndërsa po interpretonte në shfaqjen “Mramje Koliqiane” në zonën muzeale të Shkodrës, ka rënë suvaja e një ndërtese të vjetër në rrugë.

Nga informacionet paraprake mësohet se copat e ndërtesës kanë kapur në shpinë Ferketën dhe fatmirësisht ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Shpesh herë nga banorët e qytetit të Shkdorës është ngritur alarm për ndërtesat e vjetra të cilat nuk kanë asnjë lloj  sigurie.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img