Tirana
scattered clouds
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
27 %
3.1kmh
40 %
Die
23 °
Hën
25 °
Mar
21 °
Mër
24 °
Enj
23 °
E diel, 25 Shtator, 2022

Shembet skena e Festivalit Medusa, një person humb jetën, dhjetëra të plagosur

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një person ka humbur jetën dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur kur erërat e forta shkaktuan shembjen e një pjese të skenës në një festival muzikor në Spanjë.

Skenda per Festivalin Medusa u shëmb duek shkaktuar një viktimë dhe disa të plagosur në qytetin bregdetar lindor të Cullera, në jug të Valencias.

Nga të plagosurit, tre pësuan lëndime të rënda dhe 14 kishin më shumë lëndime të lehta.

“Ne jemi plotësisht të shkatërruar dhe të pikëlluar për atë që ndodhi këtë mëngjes,” thanë organizatorët në faqen e festivalit në Facebook.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img