Tirana
clear sky
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
41 %
2.6kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
35 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Shembet ndërtesa e vjetër në Rio De Janeiro, humbin jetën dy persona, një nga viktimat ishte foshnje

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ndërtesë katër-katëshe u shemb në pjesën perëndimore të Rio De Janeiros, ku si pasojë humbën jetën dy persona, mes tyre një foshnje dhe katër të tjerë u shpëtuan nga forcat zjarrfikëse. 

Ngjarja ndodhi mëngjesin e sotëm, në një lagje të varfër në Rio das Pedras, ku si pasojë e shembjes së banesës, u dëmtuan dhe dy shtëpi aty pranë.

Më shumë se 100 zjarrfikës dhe punonjës të tjerë të sigurisë publike u angazhuan dhe shkuan menjëherë në vendin e ngjarjes, ndërsa një  burrë, një grua dhe një fëmijë janë ende të zhdukur, thanë autoritetet.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img