Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
37 %
5.1kmh
0 %
Die
0 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
7 °
E diel, 5 Shkurt, 2023

Shembet ndërtesa 8 katëshe, 2 të vdekur, vazhdojnë kërkimet nën rrënoja për të mbijetuarit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy të vdekur dhe shtatë të plagosur kanë mbetur nga shëmbja e një blloku apartamentesh prej 8 katesh.

Ekipet e shpëtimit në Stamboll po punojnë për nxjerrjen e të mbijetuarve nën rrënojat.

Mendohet se ka shumë njerëz të tjerë të bllokuar nën rrënoja në ndërtesën në qytetin Kartal.

Ende nuk dihet se çfarë e shkaktoi fatkeqësinë e pasdites së të mërkurës.

Sipas guvernatorit, tre katet e sipërme të ndërtesës ishin shtuar ilegalisht.

Më shumë


spot_img

spot_img