Tirana
overcast clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1.5kmh
100 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
17 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Shembet ndërtesa 5 katëshe në Vlorë, u përdorën 36 kilogram tritol (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Është shembur ndërtesa 5 katëshe në Vlorë ashtu siç ishte njoftuar që më parë nga Bashkia e Vlorës. 

Për shembjen e kësaj ndërtese janë përdorur 36 kile ekspozivë. Drejtoresha e IKMT-së Dallëndyshe Bici, në një lidhje direkte me “News 24” tha se shembja e ndërtesës ka shkuar sipas planit, sipas pritshmërive dhe se nuk ka të dëmtuar. 

Megjithatë për shembjen e plotë të saj me mjete të tjera do të duhen  dhe disa ditë. 

VIDEO nga gazetari Enrik Mehmeti: 

Më shumë
spot_img
spot_img