Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Enj
19 °
Pre
19 °
Sht
19 °
Die
19 °
Hën
14 °
E enjte, 23 Mars, 2023

Shembët ndërtesa 4-katëshe në Itali, humbin jetën dy persona, zhduken disa të tjerë

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, ku është shembur një ndërtesë 4-katëshe.

Mediat italiane bënë me dije se dy persona janë nxjerrë të vdekur nga rrënojat, dy gra janë nxjerrë të gjallë, ndërsa 7 rezultojnë të zhdukur, mes tyre edhe fëmijë.

Ngjarja e tmerrshme ka ndodhur gjatë mbrëmjen së djeshme. Dyshohet se shkak është bërë këputja e një tubi në gazsjellësin e qytetit dhe ajo që shkaktoi shpërthimin mund të ketë qenë aktivizimi i ashensorit të godinës që edhe u shemb.’

Ekipi i kërkim shpëtimit vijon punën për të gjetur personat e tjerë të zhdukur. Ndërsa janë evakuuar banorët që kanë shtëpinë në atë zonë.

Më shumë