Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
3.6kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
26 °
Pre
19 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Shembet masivi shkëmbor, humb jetën një minator në Bulqizë

spot_img

Lajme të ngjashëm

71d6b61c37dff43734ffa12e585b025e

Një minator në Bulqizë ka humbur jetën duke punuar.

 Mësohet se në zonën D të minierës së Bulqizës, është shembur një masiv shkembor dhe për pasojë ka humbur jetën  57-vjeçari Allaman Allush  i cili ka qenë duke punuar.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje, po kryen veprimet për dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

 

Më shumë

spot_img