Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1kmh
1 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
Hën
12 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

Shembet hoteli, vdesin 15 dasmorë në Peru

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

95778d27b511180d4451de971b93e0a6

Tragjedi në një dasmë në Amerikën Latine. Shembja e murit dhe një pjese të çatisë ka shkaktuar vdekjen e të paktën 15 personave.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në qytetin Abancay në Peru, ku qindra dasmorë po festonin në hotelin “Alhambra” kur një mur i lartë dhe një pjesë e çatisë u shembën duke zënë poshtë dhjetra dasmorë.

Sipas kreut të Mbrojtjes Civile, të paktën 15 persona kanë humbur jetën dhe 30 të tjerë janë nxjerrë të plagosur por të gjallë nga rrënojat.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img