Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
40 °
Hën
39 °
Mar
37 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Shembet hoteli në Kinë, humbin jetën 8 persona, disa të zhdukur

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Të paktën 8 persona kanë humbur jetën dhe disa të tjerë janë zhdukur si pasojë e shëmbjes së një hoteli në Kinë.

Sipas mediave të huaja bëhet e ditur se ngjarja e rëndë ka ndodhur në qytetin kinez të Suzhou ku tetë persona kanë humbur jetën edhe 9 të tjerë vijojnë të mbeten të zhdukur.

Hoteli Siji Kaiyuan i ndërtuar në 2018 u shemb mbrëmjen e djeshme dhe deri tani nuk dihen ende shkaqet. Ndërkohë, ekipet e shpëtimit po vijojnë për kërkimin e gjetjeve të nëntë personave.

Më shumë

spot_img
spot_img