Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
78 %
1.5kmh
75 %
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
37 °
Hën
38 °
Mar
31 °
E premte, 6 Gusht, 2021

Shembet galeria e minierës në Martanesh, 6 minatorë të mbetur brenda, një i plagosur niset drejt Traumës me helikopter

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në zonën e Martaneshit, ku është shembur një galeri dhe minatorët kanë mbetur brenda.

Bëhet me dije se tre minatorët janë nxjerrë dhe janë dërguar me urgjencë në spitalin e Bulqizës, ndërsa njëri është nisur me helikopter drejt spitalit të Traumës në Tiranë.

Nga informacionet paraprake bëhët me dije se brenda janë ende 6 persona.

Nuk dihet nëse kemi të bëjmë me shembje të galerisë së minierës apo rrjedhje gazi, ndërkohë që specialistët e zonës kanë thënë se në minierat e Martaneshit nuk ka prezencë gazi që të mund të shkaktojë shpërthim.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img