Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
1.5kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
31 °
Hën
33 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Shehaj i përvishet Bashës: Mori vendime të gabuara dhe i la kauzat përgjysmë. Duhej të ikte pas dështimeve, por ka hallin e karriges

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një nga kandidatët për të marrë drejtimin e Partisë Demokratike, Agron Shehaj ka ashpërsuar tonet duke “sulmuar” drejtpërdrejt liderin aktual të PD-së, Lulzim Basha.

Pas takimit me demokratët në Pogradec, Shehaj ka publikuar një video dhe citimin e një qytetari i cili shprehet i zhgënjyer nga Lulzim Basha. Vetë Shehaj thotë se vendimet e tij ishin të gabuara dhe kauzat e lëna përgjysmë.

Ai mendon se Basha duhet të largohet pas dështimeve të shumta, por njëkohësisht konstaton dhe vendosmërinë e kryetarit aktual për të mbajtur me zor karrigen, duke mos pasur interes që të ndryshojë asgjë.

Shënimi i Agron Shehajt

“Me Bashën jam shumë i zhgënjyer. Unë kam qenë në çdo protestë në Tiranë, në çadër dhe kudo. Nuk kam përfituar asnjëherë punë nga PD, e dinë të gjithë. Unë mendoj se ka ardhur koha që lideri të ndryshojë.”

Demokratët e thjeshtë do bëjnë bilancin e energjive dhe sakrificave të çuara dëm nga vendimet e gabuara dhe kauzat e lëna përgjysëm nga lidershipi aktual i PD-së. Çdo lider që ka prioritet Partinë Demokratike dhe demokratët do të largohej pas kaq dështimesh. Por lideri i tanishëm do që ta ruajë karrigen përjetësisht dhe nuk do që të ndryshohet asgjë. Është koha që ndryshimin të vendosin demokratët e thjeshtë me votën e tyre më 13 qershor. Partia është e tyre, liderat duhet të vinë dhe të ikin sapo dështojnë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img