Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
36 %
4.6kmh
0 %
Die
34 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Shefja e departamentit të ISHP-së emërohet zv-ministre e Shëndetësisë (EMRI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

38522501a1fb583c25e967a887069d21

Eugena Tomini është emëruar zëvendës-ministre e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale.

Tomini ka mbajtur më parë postin e shefes së Survejancës dhe Shërbimit të Inteligjencës Epidemike pranë Institutit të Shëndetit Publik.

Emërimi i Tominit si zv.ministrja e katërt në këtë ministri vjen pas lajmit se zv.ministrja Mira Rakacolli kishte shkelur rregullat duke marrë pjesë në një mbledhje të Partisë Socialiste, për të cilën Partia Demokratike kërkoi shkarkimin.

Zv.ministrat e tjerë janë Mira Rakacolli, e cila është dhe kryetare e Komitetit Teknik të Ekspertëve, Albert Nikolla dhe Bardhylka Kospiri.

Më shumë

spot_img
spot_img