Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
93 %
2.1kmh
75 %
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
Pre
12 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Shefi i NATO-s porosit Kurtin dhe Vuçiç: E mirëpres lëvizjen e lirë mes jush, por zgjidhini edhe çështjet e tjera!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka përshëndetur marrëveshjen Kosovë-Serbi për kalimin e lirë në kufi.

Ai i ka inkurajuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe presidentin serb Aleksandër Vuçiç që t’i zgjidhin edhe çështjet tjera, duke ua kujtuar se NATO dhe KFOR-i mbesin vigjilentë.

“E mirëpres marrëveshjen e lehtësuar nga BE-ja për lëvizjen e lirë ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Unë i inkurajoj presidentin Aleksandar Vuçiç dhe kryeministrin Albin Kurti që t’i zgjidhin çështjet e pazgjidhura përmes dialogut politik”, shkroi  Stoltenberg në Twitter.

Më shumë
spot_img
spot_img