Tirana
light rain
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
1.5kmh
100 %
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
11 °
Hën
9 °
Mar
6 °
E premte, 27 Janar, 2023

Shefi i NATO-s PARALAJMËRON: Po ndjekim çdo hap të Putinit, jemi gati të veprojmë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka paralajmëruar se janë të gatshëm të veprojnë nëse Rusia do të fillojë ndonjë sulm ndaj anëtarëve të NATO-s.

Ai tha se  “Ukraina mund ta fitojë luftën” kundër Rusisë dhe se se hyrja e Finlandës dhe Suedisë në NATO do t’i bënte ato vende më të sigurta.

 “Lufta ruse në Ukrainë nuk po shkon siç planifikoi Moska. Ata nuk arritën ta pushtonin Kievin. Ata po tërhiqen nga Kharkiv dhe ofensiva e tyre e madhe në Donbas ka ngecur”, tha ai.

Më shumë


spot_img
spot_img