Tirana
scattered clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
88 %
2.6kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
22 °
E hënë, 20 Shtator, 2021
spot_img

Shefi i NATO-s i shpreh ngushëllimet Ramës: Edi, ju përjetuat një humbje personale nga tërmeti…

spot_img

Lajme të ngjashëm

f5346c7bae707c4c389076164cfe54c6

Sekretari i Përgjithshëm i NATO- Jens Stoltenberg i shprehu kryeministrit Edi Rama ngushëllimet për jetët e humbura në Shqipëri nga tërmeti i 26 nëntorit.

Gjatë konferencës së përbashkët për media, ai gjithashtu i shprehu ngushëllimet për vetë kreun e qeverisë, që humbi të fejuarën e djalit, Kristi Reçin.

“Kryeministër Edi Rama është kënaqësi t’iu shohim sërish. Ne jemi të gjithë të shokuar nga tërmeti që goditi Shqipërinë nëntorin e kaluar.

Të gjithë ndjemë dhimbjen e atyre që vuajtën. Edi, ju përjetuat gjithashtu një humbje personale, Ju lutem pranoni ngushëllimet e mia të sinqerta, për të gjitha ata që humbën të dashurit nga tërmeti. Ne qëndrojmë dhe veprojmë bashkë kur njëri vuan”, tha Jens Stoltenberg.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img