Hapësire reklamuese

Aktualitet

Shefi i Krimeve "ngacmoi" kandidaten për police, drejtori Gledis Nano firmos urdhrin e pezullimit nga detyra (EMRI-NGJARJA)

Shkruar nga Newsbomb
Shefi i Krimeve "ngacmoi" kandidaten për police, drejtori Gledis

Lorenc Braho, shef i krimeve në Komisariatin e Policisë Divjakë, është pezulluar nga detyra me urdhër të kryepolicit Gledis Nano. Njëkohësisht, Drejtoria e Standardeve Profesionale ka nisur ecurinë disiplinore ndaj tij, për shkelje të rëndë.

Rasti i shefit të krimeve u transmetua mbrëmjen e sotme në emisionin "Stop", pasi ka ngacmuar një kandidate për police burgu duke i kërkuar "t'i bënte ndonjë shoqe".

"Pas transmetimit në emisionin e sotshëm “Stop”, të një rasti ku dyshohet për abuzim me detyrën, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Gledis Nano ka pezulluar menjëherë nga detyra komisar Lorenc Braho, shef i Seksionit për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Divjakë", njofton Policia.

Lexo edhe: Shefi i Krimeve “ngacmon” kandidaten për police: Kur do ma prezantosh ndonjë shoqe?

Reagim i Policisë së Shtetit

Pas transmetimit në emisionin e sotshëm “Stop”, të një rasti ku dyshohet për abuzim me detyrën, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Gledis Nano ka pezulluar menjëherë nga detyra komisar L. B., shef i Seksionit për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Divjakë.

Njëkohësisht, Drejtoria e Standardeve Profesionale në Policinë e Shtetit ka nisur ecurinë disiplinore ndaj këtij punonjësi policie, për shkelje të rëndë.

Policia e Shtetit falënderon mediat dhe qytetarët që denoncojnë raste të abuzimit me detyrën apo sjellje të pahijshme të punonjësve të Policisë dhe i inkurajon që të vijojnë të denoncojnë çdo rast abuziv që mund të kryejnë punonjës policie, sepse Policia e Shtetit është e vendosur për të larguar nga radhët e saj çdo abuzues me detyrën dhe besimin e qytetarëve.

Policia e Shtetit është e angazhuar maksimalisht në luftën ndaj krimit dhe paligjshmërisë, ndaj askush brenda saj nuk mund të njollosë imazhin e mijëra burra e grave, djemve dhe vajzave të Policisë që punojnë e sakrifikojnë duke zbatuar me korrektësi ligjin.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese