Tirana
clear sky
-2.5 ° C
-2.5 °
-2.5 °
50 %
2.6kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Shefi i Komisariatit dyshohet se i theu krahun aktivistes së PD, Ardi Veliu urdhëron nisjen e hetimeve

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ashtu siç njoftoi newsbomb.al më herët, Prokuroria dhe SHÇBA-ja nisin hetimet për ngjarjen e ndodhur sot në Divjakë, ku një aktiviste e PD e identifikuar si Elsa Bita pretendon se shefi i Komisariatit Altin Shehu i ka thyer krahun.

Ndërkohë, drejtori i Përgjithshëm i Policisë Ardi Veliu ka kërkuar që të nisin hetimet dhe nga Drejtoria e Standarteve për veprimin e kryepolicit të Divjakës, Altin Shehu.

“Në lidhje me ngjarjen e ndodhur sot paradite në Divjakë, ku një shtetase pretendon se është dhunuar nga drejtuesi lokal i Policisë, sqarojmë se: Nën drejtimin e Prokurorisë, SHÇBA po kryen veprime hetimore mbi gjithë rrethanat.  Ndërkohë, me urdhër të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, ka nisur një hetim administrativ nga Drejtoria e Standardeve Profesionale.

Në fund të gjithë veprimeve hetimore administrative dhe verifikimeve të tjera nën drejtimin e Prokurorisë, do të bëhen publike rezultatet dhe masat e marra mbi rastin. Policia e Shtetit mbetet e angazhuar për të përmbushur çdo detyrim ligjor, për të garantuar një proces zgjedhor të lirë e të qetë, si dhe rend e siguri publike”, njofton Ministria e Brendshme.

Për këtë ngjarje, ka reaguar më herët dhe kreu i PD Lushnje Saimir Korreshi, i cili ka kërkuar që ngjarja të hetohet sa më parë pasi Policia, sipas tij, është vënë në dispozicion të Erion Braçes.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img