Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
36 %
2.6kmh
0 %
Hën
34 °
Mar
39 °
Mër
42 °
Enj
41 °
Pre
41 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

SHÇBA nis procedimin penal për dy zv.drejtorë, dhjetra policë në hetim për vrasjen e Pjerin Xhuvanin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Shërbimi për Çështjet e Brëndshme dhe Ankesat (SHÇBA) ka nisur procedimin penal për dy zv.drejtorë të policisë së Elbasanit, për vrasjen e Pjerin Xhuvanit që ndodhi më 21 prill.

Bëhet me dije se SHÇBA ka nisur procedimin penal për zv.drejtorët Albert Nushi dhe Niko Pella si dhe për patrullën e policisë.

Hetimet dhe procedimet penale po kryehen pasi ngjarja e rëndë mund të ishte shmangur nëse do të kishte pasur një reagim më të shpejtë nga ana e policisë.

Bëhet me dije se mbi 10 punonjës të policisë dhe dy zv.drejtorë janë nën hetim.

Kujtojmë që Pjerin Xhuvani u vra më 21 prill. Për vrasjen akuzohet Arbër Paplekajt, pjesë e Grupit të PD për Mbrojtjen e Votës.

Më shumë

spot_img
spot_img