Tirana
clear sky
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
28 %
4.1kmh
0 %
Enj
34 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
36 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

SHÇBA nis hetimet për 20 zyrtarë të Policisë së Elbasanit, kanë lejuar trafikantët të mbjellin drogë, mbështeten nga persona me pushtet

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat, nis hetimet për 20 zyrtarë të Policisë së Elbasanit, pasi dyshohet se kanë shpërdoruar detyrën duke lejuar trafikantët e drogës dhe persona të tjetër të kultivojnë kanabis.

Burimet bëjnë me dije se këta persona, duke siguruar mbështetje nga persona të tjerë me pushtet në Qarkun e Elbasanit, kanë ndikuar dhe te punonjësit e Policisë që të mbillnin drogë. 20 zyrtarët, kanë funskione të ndryshme në polici, në të shtata Bashkitë e Qarkut të Elbasanit.

Njëkohësisht me SHÇBA, edhe Prokuroria e Elbasanit ka nisur hetimet për rastet.

Hetuesit kanë mundur të dokumentojnë aktivitetin e paligjshëm dhe kanë identifikuar të gjithë personat përgjegjës për monitorimin e territorit, ku gjatë muajve të fundit janë asgjësuar disa parcela me kanabis.

Më shumë

spot_img
spot_img