SHBA vendos rekord, kalon 7 mln infektive dhe mbi 200 mijë viktima nga Covid-19

Publikuar tek: bota, më 17:59 22-09-2020 SHBA vendos rekord, kalon 7 mln infektive dhe mbi 200 mijë viktima nga Covid-19 Foto ilustruese

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë në krye të listës së vendeve me numrin më të madh të infektimeve dhe vdekjeve nga Covid-19, që nga fillimi i pandemisë.

Deri më tani janë shënuar 7.058.430 raste me koronavirus, nga të cilat 204.878 rezultojnë humbje jete. Gjithsej në SHBA janë shëruar 4.312.761 persona, ndërsa në gjendje kritike janë më shumë se 14 mijë pacientë.

Që nga fillimi i pandemisë në SHBA janë bërë rreth 100 milionë testime, thuajse sa 1/3 e popullsisë.  

tabea.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Libani nuk gjen qetësi, shpërthen depo e armëve, disa të plagosur
»
Article Logic
Execution time: 0.012415885925293
array(1) { ["section"]=> string(85) "shba-vendos-rekord-kalon-7-mln-infektive-dhe-mbi-200-mije-viktima-nga-covid-19-221276" }