Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
61 %
3.1kmh
90 %
Mar
7 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
8 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

SHBA ultimatum Bullgarisë për të hequr veton ndaj Maqedonisë së Veriut

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë dhënë një ultimatum Bullgarisë dhe presidentit të rizgjedhur Ruman Radev, se duhet të zgjidhin çështjen e vetos për antarësimin e Maqedonisë së Veriut në BE, që njëherësh vetoja penalizon edhe Shqipërinë.

William Keating dhe Claudia Tenny dy anëtar të Komitetit të Politikës së Jashtme të Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA thonë se duhet zgjidhur mosmarrëveshja për veton duke i dhënë një afat prej 40 ditësh.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img