SHBA-të s’gjejnë qetësi, formohet uragani i rrezikshëm “Maria”

Publikuar tek: bota, më 22:52 18-09-2017 SHBA-të s’gjejnë qetësi, formohet uragani i rrezikshëm “Maria”

Kur dukej se çdo fenomen i rrezikshëm natyror kishte marrë fund, një uragan i ri është formuar dhe po i drejtohet ishujve Karaibe dhe SHBA-ve.

Uragani Maria ishte parashikuar si një stuhi e lehtë, por vetëm brenda 24 orëve të fundit, ekspertët e kanë kategorizuar me 4, një shkallë poshtë “katastrofikes”.

Vetëm pak ditë më parë e njëjta zonë u përfshi nga erërat shkatërruese të uraganit Irma, i kategorisë 4 që shkaktoi dhjetëra të vdekur dhe miliarda dollarë dëme.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rast i mistershëm në Zvicër, qindra kartmonedha 500-she euro të hedhura në WC
Kina dhe Rusia refuzojnë reformimin e OKB-së »
Article Logic
Execution time: 0.010118961334229
array(1) { ["section"]=> string(65) "shba-te-s-gjejne-qetesi-formohet-uragani-i-rrezikshem-maria-92829" }