Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
2.1kmh
0 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

SHBA-të e provojnë sërish, dërgojnë zyrtarin e lartë në Tiranë për negociata

spot_img

Lajme të ngjashëm

“Fletët e votimit kanë “fluturuar” për t’u shtypur” siguroi sot kryeministri Edi Rama nga Durrësi.

Por duket se ka edhe një tentativë të fundit nga ana e SHBA për të bindur PD-në të hyjë në zgjedhje. SHBA do sjellë javën e ardhshme, më datë 15 maj në Tiranë zv/ndihmës sekretarin amerikan të Shtetit, Hoyt Brian Yee.

Zv.ndihmës sekretari do të zhvillojë takime me liderët kryesore politikë, konkretisht kryeministrin Edi Rama, presidentin e zgjedhur Ilir Meta dhe kreun e PD-së, Lulzim Basha me qëllim arritjen e një marrëveshje mes palëve.

Më shumë

spot_img