Tirana
clear sky
36.5 ° C
36.5 °
36.5 °
18 %
1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
39 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
38 °
E premte, 30 Korrik, 2021

SHBA sjell artilerinë e rëndë te sheshi “Nënë Tereza”, “Defender 21” zbarkon në Tiranë (FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Shumë zona të Shqipërisë sot janë “pushtuar” nga artileria e rëndë e ushtrisë së NATO-s dhe SHBA-së, në atë që konsiderohet si stërvitja më e madhe ushtarake që prej Luftës së Dytë Botërore.

Sot mjetet e rënda dhe ato fluturuese ushtarake ndodhen në “zemër” të Tiranës në kuadër të stërvitjes “Defender 21”.

Në të gjithë sheshin “Nënë Tereza” janë parkuar tanke dhe helikopterë të ushtrisë së SHBA, ndërsa në qiell, është dhuruar një spektakël i vërtetë nga një helikopter pjesëmarrës në stërvitje, e cila, valëviste flamurin shqiptar teksa qëndronte në ajër.

Këtë pamje që nuk e sheh shpesh e kanë shijuar dhe qytetarët të cilët kanë ndaluar dhe kanë bërë foto të ndryshme.

Më shumë

spot_img
spot_img