Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
80 %
1kmh
0 %
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
9 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

SHBA shpenzoi 4.79 trilion dollarë për luftë që prej 9/11

spot_img

Lajme të ngjashëm

Plot 4.79 trilion dollarë ka shpenzuar dhe pritet të shpenzojnë Shtetet e Bashkuara të Amerikës që prej sulmit terrorist të 11 Shtatorit 2001, sipas një raporti të fundit.

Raporti i Institutit Ëaston të Universitetit Broën ka llogaritur të gjitha shpenzimet buxhetore të luftrave që SHBA ka bërë në Afghanistan, Irak, Pakistan dhe Siri. Po në këto shpenzime futen edhe detyrimet që SHBA ka deri në 2053.

Më shumë
spot_img
spot_img