SHBA sërish në protesta, kundërshtojnë politikat të Trump për emigracionin

Publikuar tek: bota, më 17:49 26-01-2017 SHBA sërish në protesta, kundërshtojnë politikat të Trump për emigracionin

Me mijëra qytetarë kanë protestuar në rrugët e Neë Yorkut për të kundërshtuar ndërtimin e murit në kufirin me Meksikën si një plan i presidentit amerikan Donald Trump kundër emigracionit.

Ndërkohë, Trump ka urdhëruar zyrtarët që të fillojnë të punojnë për ndërtimin e një muri përgjatë kufirit jugor, raportojnë mediat amerikane.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ngjarje e frikshme në SHBA, mijëra sorra në formë gjarpri ‘pushtojnë’ qiellin (Foto dhe Video)
Dorëhiqet i gjithë stafi i Departamentit Amerikan të Shtetit »
Article Logic
Execution time: 0.010335922241211
array(1) { ["section"]=> string(79) "shba-serish-ne-protesta-kundershtojne-politikat-te-trump-per-emigracionin-66764" }