SHBA, policia zbulon plantacionin me pemë Hashashi, sa “pemët e Krishtlindjeve”

Publikuar tek: bota, më 13:17 07-09-2015 SHBA, policia zbulon plantacionin me pemë Hashashi, sa “pemët e Krishtlindjeve” Prerja e pemeve te Hashashit ne SHBA

Pemë hashashi aq të mëdha sa mund të krahasohen me pemën e Krishlindjeve. Kështu shkruajnë mediat amerikane për prerjen e disa pemëve hashash në kopshtin e një burri në North Carolina në SHBA. 

Kelly Hines, 53 vjeç nga Hickory tashmë përballet me disa akuza, duke përfshirë edhe trafikimin dhe prodhimin e marijuanës.

Zyrtarët e policisë raportuan se kanë gjetur plantacione të tjera në zonë. Zyrtarët thanë se më shumë se 20 pemë të tjera marijuanë u gjenden në një zonë afër shtëpisë.

I dyshuari kryesor u burgos pork a edhe një garanci pasurore prej 50 mijë dollarësh. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Elisabeta, monarkja më jetëgjatë në fronin britanik, i ka sjellë Anglisë shumë të ardhura
Varret e mafias ruse si ato të faraonëve (Foto-galeri) »
Article Logic
Execution time: 0.011372089385986
array(1) { ["section"]=> string(81) "shba-policia-zbulon-plantacionin-me-peme-hashashi-sa-pemet-e-krishtlindjeve-20172" }